عکس رهبر


امام خمینی
سخن روز
آمار پرتال
کاربران آنلاین بازدید
بازدیدکنندگان کاربر ناشناس: 0
اعضا اعضا: 0
مجموع مجموع: 0

کاربران آنلاین دیروز جدید:
راي اعضا اين است که در شورا بمانم


رييس شوراي اسلامي شهر تهران در خصوص حضورش در شهرداري تهران گفت: در جلسه هم‌انديشي اعضاي شوراي شهر تهران يک رأي‌گيري مخفي و استمزاجي صورت گرفت و اعضا به اين رأي دادند که در شوراي شهر بمانم.

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمي رفسنجاني در پنجاه و هفتمين جلسه رسمي شوراي شهر تهران در جمع خبرنگاران در خصوص کناره‌گيري از کانديداتوري شهرداري تهران اظهار کرد: اجازه دهيد در اين مورد توضيح ندهم اما لازم است همه بدانند اگر عضوي بخواهد از شوراي شهر تهران خارج شود، نياز به رأي اعضاي شورا دارد و در جلسه هم‌انديشي اعضاي شوراي شهر تهران يک رأي‌گيري مخفي و استمزاجي صورت گرفت و اعضا به اين رأي دادند که در شوراي شهر بمانم.

وي با بيان اينکه در ايران شهردار منتخب شورا است، افزود: شهروندان، اعضاي شورا را انتخاب مي‌کنند و شورايي‌ها نيز شهردار را انتخاب مي‌کنند.

هاشمي رفسنجاني عنوان کرد: من براساس تجربيات،‌ ارتباطات در سطح کشور و گروه‌هاي سياسي و همين‌طور روش اعتدالي که تاکنون داشتم، مي‌توانستم به پيشرفت شهر تهران کمک کنم، اما دليلي نداشت که شرايطي فراهم کنم که سطح اختلافات بين اعضاي شورا زياد شود، چراکه کلاً هاشمي‌ها به دنبال آن هستند که اختلافات را کم تر کنند.

وي در پاسخ به پرسشي مبني بر اينکه همه گزينه‌هاي شهرداري تهران سياسي هستند،‌ گفت: نبايد افراد نسبت به تخريب گزينه‌هاي مطرح‌شده اقدام کنند و از همه اعضا براي اعلام گزينه‌ها، رأي‌گيري شده و مسئوليت‌ اسامي مطرح‌شده با خود اعضا است و بايد هر عضو با کانديداي مدنظر خود صحبت لازم را انجام دهد و مطمئن شود که آن فرد براي شهرداري کانديدا خواهد شد.

رئيس شوراي شهر تهران در پاسخ به پرسش ديگري مبني بر اينکه آيا ديگر کانديداي شهرداري تهران نمي‌شويد، گفت: تاکنون دو بار به بنده رجوع کردند و اگر براي بار سوم هم به من رجوع کنند، بنده براي خدمت گزاري حاضرم.

به گفته هاشمي در جلسه امروز، طرح کميسيون عمران و حمل و نقل شوراي شهر مبني بر رفع گره‌هاي ترافيکي مطرح شد و با رأي اعضاي شوراي شهر قرار شد، شهرداري نسبت به رفع گره‌هاي ترافيکي در سطح شهر اقدام کند.

وي با بيان اينکه در پنجاه و هفتمين جلسه شورا پرونده باغات نيز مطرح شد اما به سرانجام نرسيد، گفت: در ادامه اين جلسه معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري 45 گره ترافيکي را تشريح کرد و اين در حالي است که شهر تهران بيش از 170 گره ترافيکي دارد و بايد اطلاعات دقيق‌تري نسبت به اين مسيرها جمع‌آوري شود.

هاشمی در صحن شورا:

چرا برای پل صدر میلیاردها تومان هزینه شد اما به سایر گره های ترافیکی پرداخته نشد؟

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: چرا در شهر تهران چندین هزار میلیارد تومان برای پل صدر هزینه شد ولی به سایر گره ها پرداخته نشد؟ 

به گزارش خبرنگار شهرنوشت، محسن هاشمی رفسنجانی در پنجاه و هفتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر تهران پس از استماع صحبت های معاون حمل و نقل و ترافیک گفت: مشخص شد که ما در گره های ترافیکی جاهایی را داریم که با هزینه 20 درصدی قابل رفع است که این باعث کسب رضایت مردم می شود.

وی با بیان اینکه در شهرداری تهران هیچ لیستی از 120 گره ترافیکی وجود نداشت، عنوان کرد: ترافیک معضل مهمی است و  ما از  معاونت حمل و نقل می خواهیم فهرست جامعی از گره های ترافیکی ایده ها و هزینه های آن ها ارائه دهند.

رییس شورای شهر تهران افزود: این کار، نظرات را در مدیریت شهری به هم نزدیک می کند. در حال حاضر وضعیت گره های ترافیکی نه برای مدیریت شهری قبل و نه فعلی مشخص نیست.

هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه از آقای پورسید آقایی می خواهیم این طرح را جدی بگیرد، گفت: به عنوان نمونه عرض می کنم چرا در شهر تهران چندین هزار میلیارد تومان برای پل صدر هزینه شد ولی به سایر گره ها پرداخته نشد؟ همین طور در مورد تونل آرش- اسفندیار اگر از اعضای شورای قبل در مورد اولویت ساخت این تونل نسبت به سایر گره های ترافیکی سوال شود، هیچ کس اطلاعات مشخصی ندارد.


print
rating
  نظرات

هیچ نظری ثبت نشده است.

درباره شهرداری
تماس با ما
ورود به سایت | All right recived for tehran region 16